ES Riepu marķējums

Energoefektivitātes rīcības plāna ietvaros ES riepu marķējums tika laists klajā 2012. gada 1. novembrī. No šī brīža Eiropas Savienībā mehānisko transportlīdzekļu riepas ir aprīkotas ar šo marķējumu un informē par degvielas patēriņu, saķeri ar slapju ceļu un attiecīgā produkta trokšņu klasifikācija. Mēs apkopojām visu jums nepieciešamo informāciju.

Riepu etiķete ir sadalīta trīs dažādās kategorijās, kuras novērtē atsevišķi.

1. Pārseguma pretestība

Riepas rites pretestība tieši ietekmē jūsu transportlīdzekļa degvielas patēriņu. Jo zemāka ir rites pretestība, jo mazāk degvielas jūs patērējat. Vislabākais vērtējums šajā kategorijā ir burts "A" ar zaļu krāsu, bet sarkanais "G" ir vājākais. Burts "D" nav piešķirts. No A līdz G patēriņš palielinās par 0,1 l ar katru burtu 100 km.

2. Saķere ar mitru ceļu

Ar saķeri ar slapju ceļu tiek novērtēts bremzēšanas ceļa garums uz slapja ceļa. Vērtējums ir no zaļa "A" uz sarkanu "G". Tomēr burti "D" un "G" pašlaik nav piešķirti. Reitings balstīts uz ātrumu 80 km / h. No A līdz F bremzēšanas ceļš palielinās ar katru burtu.

3. Trokšņa emisija

Trokšņa emisija ir trokšņa apjoms, ko riepa rada braukšanas laikā. Tiek dota absolūta decibel vērtība. Vērtības ir iedalītas trīs vērtēšanas klasēs, ko ilustrē rindas pa labi no auss. Jo melākas ir līnijas, jo riepa ir skaļāka. Nepārtraukts trokšņu līmenis, kas pārsniedz 80 decibelus, var radīt veselības problēmas.

Atgriezties uz augšu