Izvēlētie filtri

Auto Ziemas riepas

Filtrēt pēc:

Atvērt filtrus

Indekss

Cena

līdz

Marka


Rādīt visu

ES marķējums

līdz

Pārdevējs


Papildus iespējas

Konstrukcija

Vidējais pārbaudes pārskats

līdz

Cenas kategorija


Ziemas riepas – atšķirības un izvēles kritēriji

Kaut nereti autovadītāji ar ziemas riepām brauc visa gada garumā, Latvijā tās obligāti jālieto noteikto 3 mēnešu laikā, tātad, no 1. decembra līdz 1. martam. Kaut gan likumā noteiktie ir caurmērā gada aukstie mēneši, ziemas riepas visoptimālāko pielietojumu rod aukstā laikā, kad gaisa temperatūra ir zem 10 grādu atzīmes, tādējādi ne vienmēr precīzi sakrītot ar likuma burtu. Tās ir obligāta prasības ceļu satiksmes dršības dēļ, un vieglo auto vadītājiem ziemas riepu izvēle ir īpaši plaša.

Ziemas riepas – sezonas atklāšana un funkcijas

Kā jau minēts, ziemas riepu oficiālā sezona Latvijā tiek atklāta ar 1.decembri, taču datums, kad jāmaina ziemas riepas, kaut svarīgs likuma priekšā, nav noteicošais faktors Tavai drošībai uz ceļa.

Automašīnas riepas nepieciešams mainīt uz ziemas sezonas riepām, kad temperatūra krīt zem 7 grādu atzīmes. Kad vasaras riepu gumija paliek pārāk cieta, tādējādi zaudējot fleksibilitāti un saķeres spēju, sākas ziemas riepu periods. Šīs riepas savukārt tiek izgatavotas no mīkstāka kompozītmateriāla, kas satur vairāk gumijas, tādējādi ļaujot tām būt fleksiblām arī zemās temperatūrās. Labas ziemas riepas satur silikonu, līdzīgu smiltij, kas rada berzi uz slidena sniega kārtas. Mūsdienās vairāku ražotāju riepās izmantotais kompozītmateriāls satur arī sīkas kristāldaļiņas, kas uzlabo saķeri ar ledu. Auto ziemas riepas ir aprīkotas ar iegriezumiem, kas ļauj novadīt sniegu un dubļus, tā gādājot par to, ka tās neslīdēs uz ceļa virsmas. Šie iegriezumi ir galvenais faktors, kādēļ ziemas riepas izskatās daudz agresīvākas un masīvākas.

Riepas ziemas braukšanai pa apvidus ceļiem

Ja meklējat auto riepas ziemas sezonai, Visasriepas.lv piedāvājums sniedzas no vieglo automašīnu ziemas riepām līdz pat kravas un furgonu ziemas riepām. Atkarībā no Jūsu ­­­spēkrata, ziemas riepas, kas sezonai piemērotākās, būs riepas ar specifiskiem dzeloņu rakstiem malās, kas ļauj riepām nodrošināt izcilu saķeri, bet aizvadīt lieko ūdeni un granti no riepas virsmas. Ziemas riepas periods, kā jau minēts, ilgst no 1. decembra līdz 1. martam, taču, tās mainot, ieteicams vadītie spēc laikapstākļiem.

Lētas ziemas riepas – kvalitātes kritērijs?

Lai izvēlētos Jūsus spēkratam visatbilstošākās riepas, jāvadās ne tikai pēc cenas, bet gan arī kvalitātes parametriem. Tas ir, lētas ziemas riepas ne vienmēr nozīmē, ka tām būs īss mūžs, bet, iegādājoties riepas, jāmēģina optimizēt cenu un kvalitātes starpība. Jaunas ziemas riepas, ņemot vērā vidējo autovadītāju, kas gada laikā nobrauc 16000 – 20000km, jāmaina ne agrāk kā pēc trim vai četrām sezonām.

Ziemas riepas – cenas un specifika

Jaunas ziemas riepas vajag iegādāties, kad to protektora dziļums vairs nepārsniedz 3mm. Riepas noteikti jāmaina arī tad, ja tajās ir plaisas. Labākās ziemas riepas automobilim izvēlēties, vadoties pēc ražotāja ieteikumiem un esošā riepu profila. Jāņem vērā gan riepu platums, gan rata lielums, bet mūsu speciālisti palīdzēs izvēlēties Jums atbilstošākās riepas. Pirms izvēlaties, kur pirkt ziemas riepas, svarīgi zināt, cik riepu jāmaina – iespējams, ka nepieciešams mainīt tikai vienu pāri riepu. Ziemas riepas cenas to pieprasījuma dēļ novembrī strauji aug, un tādēļ ieteicams plānot pirkumu savlaicīgi, tādējādi ietaupot, bet nezaudējot kvalitāti.

Ziemas riepu izvēle paliek katra paša rokās, bet mēs iesakām tās uzlikt, sākoties aukstajiem gada mēnešiem un noņemt tikai tad, kad zeme atsalusi. Pēdējos gados ražotāji eksperimentē ar daudzām un dažādām tehnoloģijām, un riepu kompozītmateriāli tiek radīti no jauna ar katru gadu. Protektoru raksti un citas tehnoloģijas ļauj piedāvāt daudz lielāku drošību, saķeri, samazinātu troksni un vispārēji labāku riepu klāstu, kā tikai dažus gadus atpakaļ.

Salīdzināt līdz 4 precēm:

no 7139
skatīt citus 20
no 7139
Ir apmaksāts sludinājums
Atgriezties uz augšu