Atvērt filtrus

Riepu izmērs

Indekss

Cena

ā‚¬
līdz
ā‚¬

ES marķējums


līdz

Pārdevējs

Marka

Rādīt visu

Papildus iespējas

Average Test Review

līdz

Ziemas riepas – atšÄ·irÄ«bas un izvēles kritēriji

Kaut nereti autovadÄ«tāji ar ziemas riepām brauc visa gada garumā, Latvijā tās obligāti jālieto noteikto 3 mēnešu laikā, tātad, no 1. decembra lÄ«dz 1. martam. Kaut gan likumā noteiktie ir caurmērā gada aukstie mēneši, ziemas riepas visoptimālāko pielietojumu rod aukstā laikā, kad gaisa temperatÅ«ra ir zem 10 grādu atzÄ«mes, tādējādi ne vienmēr precÄ«zi sakrÄ«tot ar likuma burtu. Tās ir obligāta prasÄ«bas ceļu satiksmes dršÄ«bas dēļ, un vieglo auto vadÄ«tājiem ziemas riepu izvēle ir Ä«paši plaša.

Ziemas riepas – sezonas atklāšana un funkcijas

Kā jau minēts, ziemas riepu oficiālā sezona Latvijā tiek atklāta ar 1.decembri, taču datums, kad jāmaina ziemas riepas, kaut svarÄ«gs likuma priekšÄ, nav noteicošais faktors Tavai drošÄ«bai uz ceļa.

AutomašÄ«nas riepas nepieciešams mainÄ«t uz ziemas sezonas riepām, kad temperatÅ«ra krÄ«t zem 7 grādu atzÄ«mes. Kad vasaras riepu gumija paliek pārāk cieta, tādējādi zaudējot fleksibilitāti un saÄ·eres spēju, sākas ziemas riepu periods. ŠÄ«s riepas savukārt tiek izgatavotas no mÄ«kstāka kompozÄ«tmateriāla, kas satur vairāk gumijas, tādējādi ļaujot tām bÅ«t fleksiblām arÄ« zemās temperatÅ«rās. Labas ziemas riepas satur silikonu, lÄ«dzÄ«gu smiltij, kas rada berzi uz slidena sniega kārtas. MÅ«sdienās vairāku ražotāju riepās izmantotais kompozÄ«tmateriāls satur arÄ« sÄ«kas kristāldaļiņas, kas uzlabo saÄ·eri ar ledu. Auto ziemas riepas ir aprÄ«kotas ar iegriezumiem, kas ļauj novadÄ«t sniegu un dubļus, tā gādājot par to, ka tās neslÄ«dēs uz ceļa virsmas. Šie iegriezumi ir galvenais faktors, kādēļ ziemas riepas izskatās daudz agresÄ«vākas un masÄ«vākas.

Riepas ziemas braukšanai pa apvidus ceļiem

Ja meklējat auto riepas ziemas sezonai, Visasriepas.lv piedāvājums sniedzas no vieglo automašÄ«nu ziemas riepām lÄ«dz pat kravas un furgonu ziemas riepām. AtkarÄ«bā no JÅ«su ­­­spēkrata, ziemas riepas, kas sezonai piemērotākās, bÅ«s riepas ar specifiskiem dzeloņu rakstiem malās, kas ļauj riepām nodrošināt izcilu saÄ·eri, bet aizvadÄ«t lieko Å«deni un granti no riepas virsmas. Ziemas riepas periods, kā jau minēts, ilgst no 1. decembra lÄ«dz 1. martam, taču, tās mainot, ieteicams vadÄ«tie spēc laikapstākļiem.

Lētas ziemas riepas – kvalitātes kritērijs?

Lai izvēlētos JÅ«sus spēkratam visatbilstošÄkās riepas, jāvadās ne tikai pēc cenas, bet gan arÄ« kvalitātes parametriem. Tas ir, lētas ziemas riepas ne vienmēr nozÄ«mē, ka tām bÅ«s Ä«ss mūžs, bet, iegādājoties riepas, jāmēģina optimizēt cenu un kvalitātes starpÄ«ba. Jaunas ziemas riepas, ņemot vērā vidējo autovadÄ«tāju, kas gada laikā nobrauc 16000 – 20000km, jāmaina ne agrāk kā pēc trim vai četrām sezonām.

Ziemas riepas – cenas un specifika

Jaunas ziemas riepas vajag iegādāties, kad to protektora dziļums vairs nepārsniedz 3mm. Riepas noteikti jāmaina arÄ« tad, ja tajās ir plaisas. Labākās ziemas riepas automobilim izvēlēties, vadoties pēc ražotāja ieteikumiem un esošÄ riepu profila. Jāņem vērā gan riepu platums, gan rata lielums, bet mÅ«su speciālisti palÄ«dzēs izvēlēties Jums atbilstošÄkās riepas. Pirms izvēlaties, kur pirkt ziemas riepas, svarÄ«gi zināt, cik riepu jāmaina – iespējams, ka nepieciešams mainÄ«t tikai vienu pāri riepu. Ziemas riepas cenas to pieprasÄ«juma dēļ novembrÄ« strauji aug, un tādēļ ieteicams plānot pirkumu savlaicÄ«gi, tādējādi ietaupot, bet nezaudējot kvalitāti.

Ziemas riepu izvēle paliek katra paša rokās, bet mēs iesakām tās uzlikt, sākoties aukstajiem gada mēnešiem un noņemt tikai tad, kad zeme atsalusi. Pēdējos gados ražotāji eksperimentē ar daudzām un dažādām tehnoloÄ£ijām, un riepu kompozÄ«tmateriāli tiek radÄ«ti no jauna ar katru gadu. Protektoru raksti un citas tehnoloÄ£ijas ļauj piedāvāt daudz lielāku drošÄ«bu, saÄ·eri, samazinātu troksni un vispārēji labāku riepu klāstu, kā tikai dažus gadus atpakaļ.

Vairāk...

šŸš— SalÄ«dziniet cenas AutomaŔīnai Ziema un DroŔība

Vairāk...

Salīdzināt līdz 4 precēm:

no 8109
skatīt citus 20
no 8109
Ir apmaksāts sludinājums

Skatīt tīmekļa vietnes darbvirsmu