Izvēlētie filtri

Bezceļu / SUV / 4x4 riepas

Filtrēt pēc:

Atvērt filtrus

Indekss

Cena

līdz

Marka


Rādīt visu

ES marķējums

līdz

Pārdevējs


Papildus iespējas

Konstrukcija

Vidējais pārbaudes pārskats

līdz

Cenas kategorija


Džipu riepas – atšķirības un optimālā izvēle

Bezceļu riepas, ko ierasts iedomāties kā riepas, kas sastopamas autokrosā, braucot pa mežiem un dubļiem, tiek arvien biežāk izvēlētas kā pamatriepas apvidus automobiļiem vai džipiem, ko ierasts redzēt arī uz pilsētas ielām. Nereti auto īpašnieki izvēlas apvidus riepas ne tikai to funkcionalitātes, bet arī radītā agresīvā iespaida dēļ. Kāda īsteni ir atšķirība starp bezceļu transporta riepām un to tehnoloģiski tuvām līdziniecēm–ziemas riepām? To izskaidrosim nākamajās rindkopās.

4x4 riepas – kopīgais un atšķirīgais

Vistiešākās atšķirības starp parastajām un 4x4 riepām ir to izmērs un vilcējspēks. Riepas bezceļiem atšķiras no parastajām riepām ar to pielāgošanās spe’ju dažādiem apvidiem un braukšanas apstākļiem, tas ir, kaut automobiļu riepas ir tehnoloģiski piemērotas dažādiem bezceļu apstākļiem, apvidus auto riepas spēj nodrošinar visa veids apstākļus, tai skaitā snieh=gu, zāli un dubļus. Atšķirības piemērotībā pie dažādiem braukšanas apstākļiem slēpjas protektora veidā. 4x4 džipu riepas protektoros ir dziļākas rises, kā arī atstarpes starp protektoriem ir lielākas, tā nodrošinot labāku saķeri pie dažādiem braukšanas apstākļiem.

Bezceļa riepas Tavam auto

SUV riepas, tāpat kā kravas auto riepas, riepas furgoniem un riepas viegajām automašīnām, atšķiras gan to kravnesībā, gan diametrā, gan platumā, taču tās tiek ražotas dažādiem mērķiem. Iegādājoties riepas, jāzin, vai vēlaties riepas sacensībām, bezceļa apstākļiem, lielceļam, vai arī vēlaties riepas, kas būs pielāgotas jebkādam apvidum. Tāpat kā citu riepu veidi, riepas tiek pielāgotas pēc to dimensijas, auto smaguma un vēlamā pārvietošanās ātruma un vides.

Džipu riepas – atšķirības un piemērotība

Džipu riepām piemērota izvēle būs gan 4x4, gan arī SUV riepas, no kurām pēdējās nodrošina drošu braukšanu un saķeri ziemā par zemāku cenu. Piemērotības iespējas, lielāks automobiļa augstums un izcilās pielāgošanās spējas gan sausiem, gan mitriem ceļiem ir tikai dažas no priekšrocībām. Izvēloties džipu riepas, jāņem vērā, ka sacensību riepas un dubļu riepas ir specializētas kategorijas, un tādēļ, ja džipu plānojat izmantot pārvietošanās nolūkam, ne tik daudz izklaidei vai lauku apvidu bezceļu apstākļos, piemērotākā izvēle noteikti būs riepas, kas piemērotas jebkuram apvidum. Kā arī, ja plānojat ar džipu pārvietoties pa zemes ceļiem, dubļiem, mežiem, piemērotākās būs dubļu riepas ar lieliem protektoriem, tā nodrošinot izcilu saķeri un patīkamu braukšanas pieredzi.

Pēdējos gados arvien biežāk ierasts apvidus auto riepas izvēlēties lielākas, nekā to oriģinālais izmērs paredz. Kaut gan radot agresīvāku izskatu un stila elementu, to nepiemērotības dēļ eksperti iesaka neizvēlēties pārāk atšķirīga izmēra riepas. Bezceļu riepas cenas ir nedaudz augstākas, kā parasto auto riepu cenas, taču priekšrocības atsver visu.

Auto riepas 4x4 atļauj lielāku brīvību tiem, kas dzīvo pilsetā, bet vēlas izbaudīt dabas, meža un trases piedāvāto, savukārt tiem, kuri ar autokrosu nodarbojas profesionāli, piemērotas 4x4 auto riepas atrast būs vienkāršāk, taču apvisus auto riepas, tas ir, 4x4 apvidus auto riepas cena neprofesionāļiem var likt to vietā izvēlēties nevis apvidus auto riepas, bet gan mazākā izmēra SUV riepas, piemērotas arī ziemas apstākļiem.

Salīdzināt līdz 4 precēm:

no 8634
skatīt citus 20
no 8634
Ir apmaksāts sludinājums
Atgriezties uz augšu