Atvērt filtrus

Riepu izmērs

Indekss

Cena

ā‚¬
līdz
ā‚¬

Pārdevējs

Marka

Rādīt visu

Papildus iespējas

Average Test Review

līdz

Moto riepas – atodi savam motocikam piemērotākās

Kaut lielākā daļa spēkratu autovadÄ«tāju vada automašÄ«nu, motocikli ir izplatÄ«ts pārvietošanās lÄ«dzeklis Latvijā, un Ä«pašu popularitāti tas gÅ«st, lÄ«dz ko iestājas siltā sezona.

Moto riepas un to veidi

Motociklu riepu galvenā atšÄ·irÄ«ba ir tieši to atbilstÄ«ba specifiskam motocikla un barukšanas stila veidam. Seši galvenie motociklu veidi ir sporta, ielas, ceļojuma, enuro, krosa motickls un čoperi. Atvasināti no šiem, ir arÄ« sporta tÅ«risti, supermoto un citu veidu motocikli, bet pēc pamata veida visvieglāk nosakāms, kādas un kur pirkt moto riepas. Katram motociklu veidam pielāgotas cita veida riepas, jo prasÄ«bas, lietojot motociklu, atšÄ·iras. Sporta riepas nodrošina izcilu saÄ·eri, bet tām ir Ä«ss mūžs; ielas motociklu riepas savukārt paredzētas agresÄ«viem braucējiem, kam nepieciešama izcila vadÄ«ba pat pie lieliem ātrumiem. ŠÄ«s riepas var droši izmantot arÄ« ziemā, bet pie augstām temperatÅ«rām var zaudēt vadÄ«bu, jo riepas iekšÄ“jā temperatÅ«ra paaugstinās. TÅ«risma motociklu riepas tiek izgatavotas no cietākas gumijas, tādējādi nodrošinot ilgāku mūžu, bet bezceļu riepas tiek aprÄ«kotas ar dziļiem iegulumiem, lai efektÄ«vi novadÄ«tu netÄ«rumus un dubļus.

Motociklu riepas – kad un kā iegādāties

Moto riepas cena var atšÄ·irties ne tikai ražotāja atpazÄ«stamÄ«bas dēļ, bet arÄ« pēc JÅ«su motocikla riepu veida. Kopējās izmaksas, kas nepieciešamas, lai uzturētu motociklu darba kārtÄ«bā, arÄ« atšÄ·iras pēc moto veida, jo, kā jau aprakstÄ«ts iepriekš, sporta motociklu riepas tiek nolietotas agrāk, kā, piemēram, tÅ«risma motociklu riepas dēļ to kompozÄ«tmateriālu sastāva. Riepas ieteicams mainÄ«t, kad riepa ir sadurta vai citādi bojāta, kad ir sasniegts protektora nolietojuma limits, vai arÄ« riepas nodilušas neparastā veidā. Lai patiešÄm zinātu, kad riepas ir nodilums draud ceļu satiksmes drošÄ«bai, tās nepieciešams pārbaudÄ«t 5 gadus no iegādes brīža. Ja riepas iztur testu, pēc piecu gadu sliekšÅ†a tās nepieciešams pārbaudÄ«t gadu no gada, savukārt, lai laicÄ«gi novērstu mehāniskas problēmas, ieteicams pārbaudÄ«t riepas, vai to nodilums neveidojas neparastā veidā un vajadzÄ«bas gadÄ«jumā veikt balansēšanu un citas pārbaudes.

Motociklu riepas un to specifikācijas

Moto riepas mÅ«su interneta veikalā pieejamas plašÄ izvēlē, bet kas jāzina, pirms pirkt motociklu riepas? Pirmkārt, mÅ«sdienās iegādāties tikai un vienÄ«gi divu kompozÄ«tmateriālu riepas. To tehnoloÄ£ija ļauj labāku saÄ·eri un ilgāku mūžu, jo riepas centrs tiek izgatavots no cietākas, savukārt malas – no mÄ«kstākas gumijas, kam parasti ir augsts silikona sastāvs.

Riepu Ä«pašÄ«bas, pēc kurām izvēlēties Jums visatbilstošÄko riepu pāri, ir ripošanas distance, pagrieziena spēks, izliekuma spēks, pneimatiskais ceļš, kā arÄ« atbrÄ«vošanās garums. Ja izvēlaties riepas veikalā, uz riepas atrodamie marķējumi sniedz informāciju par riepas profilu un citiem mēriem, bet, iegādājoties motociklu riepas tiešsaistē, vajadzÄ«go informāciju atradÄ«si produkta aprakstā. Motociklu riepu cenas atkarÄ«gas no ražotāja, un mÅ«sus internetveikalā atradÄ«si izcilas kvalitātes riepas no vadošajiem ražotājiem.

Izvēloties motociklu riepas, uzmanÄ«ba jāvērš gan uz tām atbilstošo motocikla veidu, gan arÄ« kompozÄ«tmateriāliem, profilu, ātruma un citām prasÄ«bām.

Vairāk...

šŸ SalÄ«dziniet cenas Motociklam

Vairāk...

Salīdzināt līdz 4 precēm:

no 5445
skatīt citus 20
no 5445
Ir apmaksāts sludinājums

Skatīt tīmekļa vietnes darbvirsmu